Deklaracja dostępności
Publiczne Przedszkole nr 2 „Miś Uszatek” w Pleszewie
Publiczne Przedszkole nr 2 „Miś Uszatek” w Pleszewie dokłada starań, aby zapewnić dostępność swojej strony internetowej: https://uszatek-pleszew.edupage.org/ zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 848) oraz Decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2018/1523 z dnia 11 października 2018 r. ustanawiającą wzór oświadczenia w sprawie dostępności zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2102 w sprawie dostępności stron internetowych i mobilnych aplikacji organów sektora publicznego.W Publicznym Przedszkolu nr 2 „Miś Uszatek” 2 w Pleszewie przeprowadzono samoocenę dostępności dla osób z niepełnosprawnościami cyfrowej strony internetowej w odniesieniu do wytycznych określonych w załączniku do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony: Test ‒ European Internet Inclusion Initiative (http://checkers.eiii.eu/), z którego wynika, że strona internetowa: https:// uszatek-pleszew.edupage.org/ spełnia wymagania w 95,15%
Status pod względem zgodności z ustawą:
Strona internetowa placówki jest w znacznej części zgodna z wytycznymi dla dostępności treści internetowych w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami (załącznik do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. poz. 848). Przedszkole dokłada starań, aby bieżąco usuwać stwierdzane bariery na stronie internetowej.
Udogodnienia:
- Możliwość zmiany rozmiaru tekstu dla osób słabowidzących.
- Zadbano o odpowiedni kontrast tekstu do tła, dzięki temu materiały osadzone na stronie są czytelne także dla osób słabiej widzących.
- Linki – także te prowadzące do serwisów zewnętrznych – w zdecydowanej większości otwierają się w tym samym oknie. Dzięki temu użytkownik ma pełną kontrolę nad swoją przeglądarką.
Bariery:
- Serwis zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów Word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) - lub są skanami dokumentów.
- Brak opisów alternatywnych i tytułów dla części zdjęć i obrazków.
- Na niektórych podstronach brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.
- Niektóre elementy tekstowe nie mają możliwości zmiany rozmiaru czcionki.
- Niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej.
- Zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości.
- Administrator/osoby odpowiedzialne za stronę dokładają wszelkich starań, aby dane zamieszczone na stronie były zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności;
Wyłączenia:
- Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Aplikacje mobilne:
Przedszkole nr 2 „Miś Uszatek” w Pleszewie nie posiada aplikacji mobilnej.Informacje dodatkowe:
- Data publikacji strony internetowej: https:// uszatek-pleszew.edupage.org/ 2019-03-10
- Data ostatniej aktualizacji: 2024-09-13
- Koordynator ds. dostępności: Anetta Michalak
- Kontakt z koordynatorami ds. dostępności: Publiczne Przedszkole nr 2 „Miś Uszatek” w Pleszewie
ul. Mieszka I 20, 63-300 Pleszew - Telefon: 62 7421438
- Strona jest na bieżąco aktualizowana.
- Osoby zamieszczające teksty na stronie dokładają starań, aby były one zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności.
- Dane teleadresowe podmiotu publicznego: Publiczne Przedszkole nr 2 „Miś Uszatek” w Pleszewie ul. Mieszka I 20 63-300 Pleszew
- Informacje zwrotne i dane kontaktowe: W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt przedszkolenr2@pleszew.pl
Kontaktować można się także telefonicznie, dzwoniąc na numer: (62) 7421438. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Dostępność architektoniczna:
Publiczne Przedszkole nr 2 „Miś Uszatek” w Pleszewie nie jest w pełni przystosowane
dla osób niepełnosprawnych.- Parking wewnętrzny i zewnętrzny (publiczny) bez oznaczonych miejsc dla osób
z niepełnosprawnością. - Z parkingu zewnętrznego podjazd pochyły lub wejście schodami (7 stopni).
Przy stopniach znajduje się podjazd. - Aby dostać się na teren przedszkola należy pokonać furtkę otwieraną ręcznie.
- Przy schodach wejściowych (4 stopnie) do budynku znajduje się podjazd.
- W budynku nie ma innych pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych itp.
- Budynek jest dwupoziomowy (poziom 0 i 1) - posiada schody, brak windy.
- W budynku brak toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- W budynku wyznaczono pomieszczenie do obsługi osób niepełnosprawnych.
- W przedszkolu widnieje informacjia o prawie wstępu na teren przedszkola osobie z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- W przedszkolu nie ma tłumacza języka migowego.
Informacja dla osób niepełnosprawnych - korzystanie z klawiatury:
- Tab przenosi fokus (punkt uwagi) do następnego aktywnego elementu na stronie (odnośnika, formularza).
- Shift + Tab przenosi fokus do poprzedniego aktywnego elementu na stronie (odnośnika, formularza).
- Enter uaktywnia odnośnik i przyciski.
- Strzałki w dół↓ i w górę↑ oraz w lewo← i w prawo→ umożliwiają przemieszczanie się między pozycjami górnego menu. Świadomie zrezygnowaliśmy z możliwości szerszego zastosowania skrótów klawiaturowych, aby uniknąć konfliktów z technologiami asystującymi (np. czytnikami ekranów), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Informacje na temat procedury:
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw ObywatelskichBiuro Rzecznika Praw Obywatelskich
Al. Solidarności 77
00-090 Warszawa
Telefon: 22 55 17 700
e-mail: biurorzecznika@brpo.gov.pl
https://www.rpo.gov.pl
- Oświadczenie sporządzono: 2020-11-26
- Data aktualizacji strony: 2024-09-13
Koordynator dostępności: Anetta Michalak
Honorata Dobrowolska
Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 „Miś Uszatek” w Pleszewie