•      Niewątpliwym atutem naszej placówki są duże, bogato wyposażone sale przedszkolne. I TO NAS WYRÓŻNIA!!!

Nazwy naszych grup wywodzą się od nazw bohaterów opowiadań Cz. Janczarskiego o Misiu Uszatku: Zajączki, Krasnoludki, Biedronki, Pszczółki, Słoneczka, Misie i Sówki.

Wokół budynku  znajduje się ogromny, wyposażony w sprzęt do zabaw ogród przedszkolny.

Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych nauczycieli, wykorzystujących w swej pracy nowatorskie metody, atrakcyjne pomoce i formy zajęć. Oferujemy indywidualne i podmiotowe traktowanie każdego dziecka, miłą i serdeczną atmosferę oraz pełną akceptację, fachową opiekę, smaczne i zdrowe posiłki, wesołe zabawy w ogrodzie przedszkolnym, spacery i wycieczki po mieście oraz wyjazdy do teatru i różnych ciekawych miejsc. Na terenie placówki organizowane są dla dzieci koncerty, przedstawienia teatralne, wspaniałe bale i uroczystości o charakterze rodzinnym czy patriotycznym.

W przedszkolu prowadzone są zajęcia z języka angielskiego, religii oraz zajęcia kreatywne, m. in zajęcia sensoryczne i origami. Dzieci objęte są pomocą specjalistyczną, w tym także bezpłatną opieką logopedyczną i terapią pedagogiczną. Oferujemy  naukę języka angielskiego- Dwujęzyczne Dzieci poprzez systematyczną realizację Programu Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci (Bilingual Future). Bierzemy udział w projektach ogólnopolskich, między innymi takich jak: "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", "Piękna nasza Polska cała", "Z kulturą mi do twarzy", "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy", "Moc ciastoterapii", "Uczymy dzieci programować". Realizujemy liczne programy dodatkowe: "Moje miasto bez elektrośmieci", "Czyste powietrze wokół nas"- programy ekologiczne, programy profilaktyki prozdrowotnej i higieny jamy ustnej: "Migowy dla dzieci", "Zdrowo jem, więcej wiem"  "Mamo, tato, co Wy na to?" oraz  innowacje pedagogiczne: "Miś Uszatek żyje zdrowo i odżywia się prawidłowo", "Przedszkolaki i joga".

Nasze dzieci biorą udział w licznych konkursach i odnoszą sukcesy. Bardzo lubimy wspólne z dziećmi gotowanie, pieczenie, malowanie, wycinanie, lepienie, konstruowanie itp.

Zajęcia prowadzone w naszym przedszkolu dostosowane są do możliwości, zainteresowań i potrzeb dzieci oraz oczekiwań rodziców. Współpracujemy z rodzicami w ramach podejmowanych w przedszkolu działań. Przybliżamy rodzicom specyfikę pracy z dzieckiem głównie poprzez:

* zebrania ogólne i grupowe

* konsultacje i rozmowy indywidualne z dyrektorem i nauczycielami

* aplikację 4parents

* cotygodniowe informowanie rodziców poprzez aplikację 4parents m.in. o realizacji podstawy programowej

* eksponowanie prac dzieci

* zajęcia adaptacyjne z udziałem nowych dzieci i ich rodziców

* zajęcia otwarte i warsztatowe wystawy, wycieczki

* udział w uroczystościach przedszkolnych i integracyjnych rodziców z dziećmi.

Ponadto rodzicom oferujemy wsparcie w różnego rodzaju działaniach wychowawczych, fachową opiekę dla dzieci w czasie godzin ich pracy, pełnienie funkcji doradczej w rozpoznawaniu możliwości rozwojowych dziecka i podjęciu wczesnej interwencji specjalistycznej, przekazywanie na bieżąco rzetelnej, obiektywnej informacji o zachowaniu i rozwoju dziecka, udział w spotkaniach otwartych prezentujących postępy dzieci oraz różnego rodzaju uroczystościach przedszkolnych i prezentacjach.

Współpracujemy z lokalnymi instytucjami, zakładami pracy szkołami i przedszkolami.

Do realizacji celów statutowych przedszkole posiada: 7 sal zabaw, dużą szatnię dla dzieci, własną, dobrze prosperującą kuchnię. Przedszkole ma własne tradycje oraz kalendarz imprez i wydarzeń, do których zaliczamy m.in.: Zajęcia adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, Pasowane na przedszkolaka, Dzień Przedszkolaka, Dzień Misia, Gwiazdkę, Dzień Babci i Dziadka, bale, uroczystości, konkursy, powitanie wiosny, Happening z okazji Dnia Ziemi, Zajączka, Dzień Rodziny.  Wszyscy się przyjaźnimy… zawsze dobrze się bawimy.

Zapraszamy do wspólnej zabawy w naszym przedszkolu!!!

• Publiczne Przedszkole Nr 2 "Miś Uszatek" w Pleszewie
      • 62 742-14-38